2115/288
Ovalt senempire piedestalskab af mahogni, front med buet dør bag hvilken hylder. 19. årh.s anden halvdel. H. 143. B. 62. D. 39.
Pyntelister mangler. Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Bagbeklædning sidder løs.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag