2115/​288

Ovalt senempire piedestalskab af mahogni, front med buet dør bag hvilken hylder. 19. årh.s anden halvdel. H. 143. B. 62. D. 39.

Pyntelister mangler. Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Bagbeklædning sidder løs.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.