1422/164
Viggo Langer (f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942)
“Menton - Garavan”. Solrig sommerdag i Frankrig. Sign. Viggo Langer 1914. Olie på lærred. 47×65.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 26. maj 2014
Vurdering
Hammerslag