11950/146
Dansk barok linnedskab af egetræ, front med to profilerede låger, bag hvilke hylder. 18. årh. H. 208. B. 168. D. 65.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Revner i træet. Trykmærker i låge.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design (udskudt), 19. december 2019
Vurdering
Dette emne er udgået