11950/​146

Dansk barok linnedskab af egetræ, front med to profilerede låger, bag hvilke hylder. 18. årh. H. 208. B. 168. D. 65.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Revner i træet. Trykmærker i låge.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design (udskudt), 19. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Dette emne er udgået

1.500 DKK