1644/781
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
Et par “Kvadrille” væglamper af plastik og metal. Udført hos Lyfa. L. 25. B. 25. D. 10,5. (2)
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 1. november 2016
Vurdering
Hammerslag