2250/165
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Marine med sejlskibe i sundet ud for Kronborg. Sign. Johan Neumann 1921. Olie på lærred. 68×99.
Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag