Dansk design
Skrivebord af riopalisander, front med venstrehængt skuffesektion. Udført hos Bondo Gravesen snedkeri. H. 72. L. 140. B. 70.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre slitage på lak.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017