1342/1554
“Diplom” bestik af sterlingsølv. Danmark 20. årh. Vægt 2445 gr. (74)
Bestående af: 10 middagsknive, 10 middagsgafler, 9 frokostknive, 10 frokostgafler,a 10 suppeskeer, 7 teskeer, 8 dessertskeer, 7 kageskeer, 3 tagdele.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag