1342/​1554

“Diplom” bestik af sterlingsølv. Danmark 20. årh. Vægt 2445 gr. (74)

Bestående af: 10 middagsknive, 10 middagsgafler, 9 frokostknive, 10 frokostgafler,a 10 suppeskeer, 7 teskeer, 8 dessertskeer, 7 kageskeer, 3 tagdele.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 17. oktober 2013

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK