12104/130
Hjørneskab af bemalet og udskåret træ, front udsmykket med frimurersymboler. 20. årh. H. 173. B. 58. D. 45.
To frimurerglas medfølger.
Almindelige brugstegn.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Dette emne er udgået