2148/154
Signeret Qum tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign. Knyttet på silkekæde tæppe. Flot kvalitet. Sign. Qum Moravi. Ca. 450.000 kn. pr. m2. 21. årh. 200×128.
BEMÆRK NY EFTERSYNSADRESSE/PLEASE NOTE THE NEW PREVIEW ADDRESS. BEGRÆNSET EFTERSYNSPERIODE: 25–26.11, 10–17. 27.11, 10–14. 29.11, 10–17. LIMITED PREVIEW: 25–26.11, 10 AM-5 PM. 27.11, 10 AM-2 PM. 29.11, 10 AM-5 PM.
Delvis let slidte frynser.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag