2033/283
Sydøst asiatisk stele af sandsten i form af mediterende figur. 20. årh. H. 40. B. 26. D. 18.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud