1411/1554
Turkmensk tekke asyk hjertevedhæng af delvis forgyldt sølv, prydet med karneoler eller farvede glassten. 20. årh. Vægt ca. 644 gr. L. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 13. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
41 bud