2139/226
Louis XVI form kandelaber af forgyldt og patineret bronze, stamme i form af kvinde iklædt klassiske gevandter, tre lysarme behængte med prismer. Base og piedestal af træ. 19. årh. H. 53 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag