12008/​48

Dansk snedkermester

Sæt på otte stole af mahogni med profilerede ben, gennembrudt rygstykke udskåret med stiliseret ornamentik. H. 95/46. (8)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelt ornament medfølger løst.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag