12008/48
Dansk snedkermester
Sæt på otte stole af mahogni med profilerede ben, gennembrudt rygstykke udskåret med stiliseret ornamentik. H. 95/46. (8)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelt ornament medfølger løst.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag