1927/1365
Russiske broche og vedhæng af sølv samt broche af forsølvet metal prydet med poleret sten. L. 5–5,5 cm. 20. årh.s midte. (3)
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. juli 2019
Vurdering
Hammerslag