2449/59
Russisk ikon med fremstilling af Nedstigningen til Dødsriget og Opstandelsen. Tempera på træpanel. 19. årh. 30×25 cm.
Hertil medfølger syv forskellige bøger om ikoner. 20. årh. (8)
Aldersslitage, inkl. enkelte afslag, ridser og mærker.
Vurdering