2032/540
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Landskab med nåletræer. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 73×92.
Behov for rensning. Enkelte mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag