2049/​7038

Anefigur, udskåret træ, monteret på base af patineret messing. Senufo, Elfenbenskysten. H. 29.

Proveniens: Ex. Gallery Jean-Baptiste Bacquart, Paris.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK