2049/7038
Anefigur, udskåret træ, monteret på base af patineret messing. Senufo, Elfenbenskysten. H. 29.
Proveniens: Ex. Gallery Jean-Baptiste Bacquart, Paris.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag