2048/213
Dansk maler, 17. årh.
Kristus på korset omkranset af bibelske scener og citater. Usigneret. Olie på lærred. 73×63.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer og reparationer. Talrige krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
33 bud