2414/110
Carlo Hornung Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
Kystparti fra Bornholm med udsigt til Kamelhovederne og Hammershus. Sign. Hornung Jensen. Olie på malepap. Lysmål 24×32.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag