2425/207
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en adelskvinde bærende ordnen de l'Uinon Parfaite. Usigneret. Olie på lærred. 53×39.
Lærredet er dubleret. Reparation samt retoucheringer og talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Vurdering
Hammerslag