2447/261
Fire tibetanske teskåle af rodtræ, med indsats og montering på fod af sølvholdig metal. Ca. 1900. Diam. 10,5–11,5 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker, metal meget slidt og bulet.
Vurdering
Hammerslag
31 bud
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 (Autobud) | ||
906336 | ||
1077651 | ||
906336 | ||
1077651 | ||
906336 | ||
1077651 |