2447/​261

Fire tibetanske teskåle af rodtræ, med indsats og montering på fod af sølvholdig metal. Ca. 1900. Diam. 10,5–11,5 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker, metal meget slidt og bulet.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

31 bud

1077651 (Autobud) 3.000 DKK
906336 2.900 DKK
1077651 (Autobud) 2.800 DKK
906336 2.700 DKK
1077651 (Autobud) 2.600 DKK
906336 2.500 DKK
1077651 (Autobud) 2.400 DKK
906336 2.300 DKK
1077651 2.200 DKK
906336 2.100 DKK
1077651 (Autobud) 2.000 DKK
906336 1.950 DKK
1077651 (Autobud) 1.900 DKK
906336 1.850 DKK
1077651 (Autobud) 1.800 DKK
906336 1.750 DKK
1077651 (Autobud) 1.700 DKK
906336 1.650 DKK
1077651 (Autobud) 1.600 DKK
906336 1.550 DKK
1077651 (Autobud) 1.500 DKK
906336 1.450 DKK
1077651 (Autobud) 1.400 DKK
906336 1.350 DKK
1077651 (Autobud) 1.300 DKK
906336 1.250 DKK
1077651 1.200 DKK
906336 1.150 DKK
1077651 1.100 DKK
906336 1.050 DKK
1077651 1.000 DKK