922/53
Stor gustaviansk prismekrone med stel af forgyldt bronze og messing, seks lysarme monteret til el., behængt med prismer. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 105. Diam. 98.
Dette emne handles i fuldmoms
Danske Bank – antikviteter, kunst og design, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag