2144/820
Otto Færge (, Cabinetmaker, Denmark, 20th century. )
Cirkulært sofabord af massivt eg. 1940'erne. H. 50. Diam. 69.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle vandskjolder.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud