2041/9017
Veramin tæppe, Teheran provinsen, Persien. Dekorativt design med diagonale striber med stjerne motiver. 20. årh.s slutning. 316×214.
Mindre område med let slitage.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag