2041/​9017

Veramin tæppe, Teheran provinsen, Persien. Dekorativt design med diagonale striber med stjerne motiver. 20. årh.s slutning. 316×214.

Mindre område med let slitage.

Selected, 5. oktober 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag