2204/75
Kinesisk “Green and gold” skål af porcelæn, firsidet, dekoreret med personscenerier og eksotiske fugle i cartoucher, monteret med forgyldt bronze. 19. årh. H. inkl. base 20 cm L/B. 23,5 cm.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
21 bud