2045/432
Edouard Joseph Dantan, tilskrevet (f. Frankrig 1848, d. sst. 1897)
Portræt, antageligt af kunstneren Frédéric Hexamer. Usigneret. Olie på lærred. 63,5×47.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag