2043/101
Louis XVI hjørneskab af sortmalet træ, buet fornt med to døre bag hvilke hylder. 18. årh.s slutning. H. 230. B. 104. D. 68.
To nøgler medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Senere bemalet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag