1327/518
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
Fritstående drejestol og fodskammel med sort skind, stel af matforkromet stål. Model ML 214. Udført hos Mikael Laursen, Aarhus. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Moderne kunst og design, 2. juli 2013
Vurdering
Hammerslag