2114/329
Empireform bouillotte lampe af forgyldt bronze med tre svungne lysarme, højdejusterbar skærm af bemalt metal. 19. årh. H. 65 cm.
Aldersrelaterede spor, borehul til ledning på basen.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag