896/667
Ernst Hansen (f. Ringkøbing 1892, d. København 1968)
Sabinerindernes rov. Sign. E.H. 16. Olie på lærred. 125×194.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag