2434/63
Ludwigsburg prydvase af porcelæn, dekoreret i farver og guld, rigt prydet med pousserede blomster, lågknop i form af putti holdende kronet skjold hvorpå våbenskjold, vasens sider med romantisk have scene og blomster, hanke i form af putti holdende blomsterkranse, løs base på fire ben. Tyskland. 19. årh.s slutning. H 72 cm.
Afslag på pousserede blomster og blade. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
915591 | ||
829655 | ||
1040836 |