2434/​63

Ludwigsburg prydvase af porcelæn, dekoreret i farver og guld, rigt prydet med pousserede blomster, lågknop i form af putti holdende kronet skjold hvorpå våbenskjold, vasens sider med romantisk have scene og blomster, hanke i form af putti holdende blomsterkranse, løs base på fire ben. Tyskland. 19. årh.s slutning. H 72 cm.

Afslag på pousserede blomster og blade. Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

915591 3.400 DKK
829655 3.200 DKK
1040836 3.000 DKK