12139/166
Engelsk standur i kasse af mahogni, bemalet skive med romer- og arabertal. 19. årh. H. 209. B. 46.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag