2032/724
Povl Schrøder (f. København 1894, d. Positano, Italien 1957)
Modelbillede. Sign. Povl Schrøder. Olie på lærred. 100×72.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag