2148/280
Et par franske empireform kandelabre af patineret og forgyldt bronze, kannelerede stammer på piedestaler udformede som putti og delfiner, base af marmor. Hver til seks lys. 19. årh.s slutning. H. 58 cm. (2)
Alders- og brugsrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud