2118/11
To russiske ikoner. Kristus Pantokrator ikon, tempera på træpanel monteret med punslet og drevet messing oklad. 17.6×22.2. Samt Madonna med Barnet ikon, tempera på træpanel monteret med punslet og drevet messing oklad. 22.5×27. Begge 20. årh.s begyndelse.(2)
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag