2118/​11

To russiske ikoner. Kristus Pantokrator ikon, tempera på træpanel monteret med punslet og drevet messing oklad. 17.6×22.2. Samt Madonna med Barnet ikon, tempera på træpanel monteret med punslet og drevet messing oklad. 22.5×27. Begge 20. årh.s begyndelse.(2)

Mindre krakeleringer. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK