2050/704
Tekande af stentøj, dekoreret med lys turkisgrøn glasur med blå elementer. Udført og stemplet hos Saxbo, Danmark. Udført 1937–1949. H. 12,5.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud