2440/​318

Fritstående skrivebord af rosentræ, front med tre skuffer, top med rødligt skind, indlagt med marquetteri med initialer og årstal 1907, beslag og kantlise af bronze. 20. årh. H. 79. L. 135. D. 85.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Ene skuffe låst. Lædertop med revner og skader. Mindre finérskader.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?