2417/​863

Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)

Vase af klart glas med slebet dekor i form af båd og fiskegarn. Sign. V. Lindstrand, 42166. Udført og mærket hos Kosta. H. 33. B. ca. 13. D. ca. 8.

Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Indvendigt med glaspest og smuds.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.000 DKK