1834/1508
George III kaffekande af sølv, hank med flet. Mester James Darquits Jr. London. Vægt ca. 650 gr. 18. årh. H. 27.
Hank mangler dele af flet. Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag