2124/145
Ida Peterson (f. 1822, d. 1849)
Opstilling med roser på en stenkarm. Sign. I. P. 1844. Olie på malepap. 14,5×17,5.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag