2124/​145

Ida Peterson (f. 1822, d. 1849)

Opstilling med roser på en stenkarm. Sign. I. P. 1844. Olie på malepap. 14,5×17,5.

Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

4.000–6.000 kr

Hammerslag

2.100 kr

1002330 2.100 kr
846261 2.000 kr