12031/115
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Agria, 1986. Usign. prøvetryk. Trykt af Mourlot. Litografi i farver. Motiv 27,7×19,6. Bladstørrelse 39,7×29. Uindrammet.
Litteratur PEM 92.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud