2436/80
Sidebord af rosentræ, lise af messing, sarg med skuffe og udtræksplade, cabriole ben. Transition form. 19. årh. H. 69. B. 38,5. D. 30.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Vurdering