2441/910
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Tre indskudsborde af palisander. Top med Kgl. P. “Tenera” kakler. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50/45/39. L. 59/47/35,5. B. 35,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.
Moderne kunst og design, 8. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud