12027/​38

Ubekendt maler, 19. årh.

Et par portrætter. Usignerede. Olie på lærred. Lysmål 54×40. Rammemål 69×55. (2)

Aldersrelateret stand. Enkelte mindre retouchering. Krakeleringer.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK