1619/2112
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Gryde af messing med låg af teak samt fem-, syv- og ni-armet lysestage af messing. Gryde stemplet Dansk Designs Danmark, JHQ. Gryde H. 11. Diam. 23,5. Lysestager H. 2.8. Diam. 11.5 og 14.3 cm. (4)
der manger ét mål?
Litteratur: Mobilia no. 27, 1957.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Quistgaard, 10. maj 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|