1619/​2112

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Gryde af messing med låg af teak samt fem-, syv- og ni-armet lysestage af messing. Gryde stemplet Dansk Designs Danmark, JHQ. Gryde H. 11. Diam. 23,5. Lysestager H. 2.8. Diam. 11.5 og 14.3 cm. (4)

der manger ét mål?

Litteratur: Mobilia no. 27, 1957.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Quistgaard, 10. maj 2016

Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.000 DKK