Dansk møbeldesign
Et sæt på seks stole med stel af riopalisander, betrukket i sæder med blåligt uld. 1960erne. (6)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med reparation på bagben.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020